Pangram – інноваційна курована мистецька онлайн-інституція,
формування якої було розпочато ще до карантинних перегонів і метою якої є посилити інституціональну співпрацю та створити майданчик для синтезу нових технологій і візуального мистецтва. Наше завдання – не просто сформувати виставковий простір, а об’єднати інституції для ефективної роботи та розвитку.
Це альтернативний незалежний простір для міжнародної культурної співпраці, для нових кураторських методів, простір широких можливостей для митців.
Нашими стейкхолдерами та партнерами сьогодні є такі важливі міжнародні інституції, як:
M17SculptureProject,
Stedley Art Foundation,
Kyiv Art Week,
Photo Kyiv,
Naive Museum,
ProMuseum,
Law Net,
Maria Prymachenko Family Foundation,
Х-Platform,
Congress of Cultural Activists.
За рік ініціатива Pangram масштабувалася до рівня глобального міжнародного проєкту, який тепер має у своїх планах колаборацію з різними партнерами за межами України на наступні кілька років.
Для України системна та потужна підтримка візуального мистецтва на рівні інституцій є дуже важливою, саме тому зазначені організації вирішили об’єднати свої зусилля та досвід в онлайн-форматі у проєкті Pangram.
Інституція надає юридичну, кураторську, менеджерську підтримку проєктам і окремим митцям та інституціям. Допомагає врегулювати диджиталізацію візуального мистецтва. Здійснює селекцію контенту.
Основною місією проєкту є:
1) підвищення незалежності функціонування культурного сектору через адаптування діяльності в онлайн-формат;
2) адвокатування культурних процесів;
3) розширення аудиторії сфери культури;
4) впровадження безпечних методів діяльності культурних інституцій;
5) застосування нових методів міжнародної співпраці;
6) імплементація дієвих механізмів та інструментів захисту, систематизації і популяризації творів культурної спадщини.
PANGRAM має інноваційний експериментальний диджитал-простір для презентації візуального мистецтва й дискусійного каналу з метою розкриття важливих для суспільства та культури актуальних тем у міжнародному контексті. Простір має веб-версію та складнішу версію додатку, який теж уже доступний у мережі й на нашому сайті.
На цей момент ми реалізували такі проєкти під слоганом “Powered by Pangram”, як:
M17SculptureProject,
Kyiv Art Fair online.
Цього року Kyiv Art Fair розмістився онлайн через відомі обставини. Але тепер Pangram-версія ярмарку буде доступна завжди й користувачі в усьому світі зможуть його відвідувати. Віртуальні бокси спеціально розроблено під експозиції різних галерей, є можливість переглянути відео- й фотоконтент. Окремі події проводитимуться онлайн упродовж року. Можна контактувати з кураторами проєктів та митцями, відвідувати їхні сайти й інші інформаційні ресурси за лінками просто в Pangram, отримувати юридичні консультації та користуватися іншими сервісами.
Погуляти експозицією можна тут: (https://kyivartweek.com)
Naive Museum разом із Я Галереєю передбачає участь відомих митців і кураторів, серед яких Павло Гудімов, Олександр Ляпін, Стас Туріна, Петро Гончар та інші. І надалі ми організуємо співпрацю з кураторами, дотичними до зазначених інституцій та зацікавленими у співпраці з українським контекстом. (https://naive.in.ua)
“Віртуальний музей – це онлайн-простір українського наїву. Вперше приватні збірки та музейні колекції наївного мистецтва представлено на одній платформі Pangram. Тут на вас чекають 6 кураторських блоків. Олександр Ляпін, Петро Гончар, Лідія Лихач, Ательєнормально, Ірина Савченко та Павло Гудімов підготували виставкові проєкти наївної творчості. У фондовій частині розміщено постійну експозицію творів українського наїву з музеїв України. На сайті в розділі “Події” можна переглянути кураторські екскурсії музеєм.
Створити музей та забезпечити його ефективне функціонування – це завдання дуже складне. Структура музею може мати абсолютно різний характер. Це синтетичний простір, але обов’язково курований. Ми хочемо, щоб наш музей був інноваційним і незвичайним. Об’єдналися з Pangram, щоб продемонструвати різні думки та скетчі стосовно того, який він міг би мати вигляд“, – було сказано на презентації музею.
Інституція Pangram також долучається до такої ідеї та проводить конкурс для кураторів, митців і всіх охочих, щоб у співпраці створити проєкти/скетчі на тему музею сучасного мистецтва: яким він має бути? Заявки приймаються до 20 лютого. Ми готові реалізувати ваші ідеї та нарешті побачити думку спільноти щодо форми й вигляду музею.
Наразі здійснюємо підготовку до таких масштабних проєктів, як Photo Kyiv та План Б, експозиції яких з’являться до Нового року!
Усього ми презентували понад 1000 робіт, співпрацюємо вже з більш ніж 50 галереями та інституціями в Україні, серед яких The Naked Room, Radius, М17, Квартира 14 тощо. Ми створюємо ком’юніті поціновувачів і дослідників візуального мистецтва, яке щодня зростає.
Певна річ, ідеального світу не існує, і ми теж стикаємося з ризиками, бо емпатія, аудиторія, репутація набуваються дуже довго та важко. Але ми вже сьогодні зробили дуже багато й запропонували інноваційні рішення для інституціонального розвитку культури в Україні та за її межами.
Ми віримо, що конкурентоспроможність культури нашої країни залежить від її здатності вести міжнародний діалог та бути вбудованою в міжнародний світовий контекст. Тому сприяємо тому, щоб нові технології змінювали ринок, розвивали мистецтво, а креативні індустрії з користю інтегрувалися в культуру.
Pangram – це також проєкт, який знайомить, об’єднує та мотивує до співпраці сучасних професійних митців, IT-розробників, бізнесменів, освітян і представників інших сфер, що сприяє налагодженню міжсекторальної співпраці.
ПУБЛІКАЦІЇ:
Pangram: як нова онлайн-платформа рятуватиме мистецтво від цифрових травм
https://supportyourart.com/words/pangram?rq=Катерина%20Рай
Kyiv Art Week 2020: 17 участников о своих стендах и искусстве онлайн
Korydor
Презентації Pangram
Презентація Pangram у межах Creative management camp
https://drive.google.com/file/d/1_oMeGTbPBOfAHPot3tdFrV8nw9Ud8mly/view?usp=sharing
Суспільне українське радіо:
Tech Avangard
https://techvangart.com/2020/07/22/mixing-art-and-tech/
Суспільне радіо
http://www.nrcu.gov.ua/schedule/play-archive.html?periodItemID=2603374
Works used in the video:
Oleksii Zolotariov 'Ear' (from M17SculptureProject's collection)
Nezhinsky Serhii, “St. Sebastian”
Oleh Kapustiak, 'World Map' (M17SculptureProject's
collection)
Jaume Plensa 'Laura' (M17SculptureProject's collection)
Maria
Prymachenko 'May That Nuclear War Be Cursed!', 1989 (private collection)
10.12.2020